Author Topic: Serbian History Books and other matter documents...  (Read 40724 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.



Offline crnitrn

  • Pro JTFer
  • *****
  • Posts: 788
Re: Serbian History Books and other matter documents...
« Reply #77 on: April 29, 2013, 07:09:20 PM »
@Ja sam Pravoslavna Srpkinja. Ne znam koliko stotina knjiga sam procitala u zivotu. Pisac koji je ostavio najsnazniji utisak na mene i sa 18 i sa 50 je bio Stefan Zweig. I, pre nekoliko godina utvrdim da je on Jevrej. Drugi koji me odusevio je bio Jerome David Salinger (cudo, isto Jevrej) i onda napravim spisak svih ljudi koji su me fascinirali i utvrdim da su vecina – Jevreji. Maja Pliseckaja, najveca balerina svih vremena – Jevrejka. Noam Chomsky,najveci zivi filozof, covek kom je sve jasno.Paul Ehrlich, Nobelovac – 606 puta iznova zapoceo eksperiment da otkrije koja koncentracija zive ubija spirohetu, izazivaca sifilisa, a ne ubija coveka. Otkrio lek Neosalvarzan. Rosalind Franklin, isto Jevrejka – nista Watson i Crick ne bi uradili bez nje.Carl Sagan, prvi je poceo popularnu pretstavu o Svemiru. Abraham Maslow, psiholog, stvorio piramidu ljudskih potreba, a kao dete bio jedini u razredu okruzem katolicima i svako jutro osecao ‘utrobni strah za zivot’ kad udje u ucionicu.Jerzy Kosiński, Jevrej, i njegova knjiga Obojena ptica – nista strasnije nisam procitala o patnjama jevrejskog deteta za vreme II S.R. …Baruch de Spinoza, Jevrej, folozof egzistencijalizma, cija porodica je pobegla u Holandiju od inkvizicije i lomaca u Spaniji.( koji kaze :“Sve sto je uzviseno, koliko je tesko toliko je i retko.“).Erik Bernstein, osnivac transakcione analize ( koji kaze :“svima nama u zivotu treba samo bliskost i neznost“)…. Ivo Andric u prici ‘Deca’ opisuje svakodnevno zlostavljanje malog cifutina od strane pravoslavne, katolicke i muslimanske dece pre stotinjak godina u Sarajevu. …Prof. Leon Koen, svaki dan na svakom mestu na sve nacine brani Srbe kao da su Jevreji. Beogradski rabin Isak Asiel je u uniformi vojske Srbije branio zemlju tokom NATO bombardovanja…Svi Izraelci koje sa upoznala na internetu se odnose prema meni sa krajnjom toplinom i srdacnoscu – kao da se oduvek znamo.Jedna Izraelka mi je na svoju inicijativu, poslala drveni krst iz Vitlejema.@
Drinka Mercep
http://isra-news.net/2013/04/cuj-izraele/

Offline crnitrn

  • Pro JTFer
  • *****
  • Posts: 788
Re: Serbian History Books and other matter documents...
« Reply #78 on: May 13, 2013, 07:54:59 AM »
У недељу је, у емисији "Nedjeljom u 2" водећи хрватски историчар, др Твртко Јаковина признао да су Срби 1918. спасили Хрвате и да Хрватска није ушла у прву Југославију да данас не би постојала. Јаковина каже да је 1915. Србима било понуђено да узму Славонију, БиХ, Лику и део Далмације и створе српску државу. Истра и други део Далмације био је обећан Италији. Оно мало Хрватске, тзв, регија Хрватска (Загорје и око Загреба) требала је остати у склопу Мађарске.

Да је Србија тада пристала, данас би тзв. Хрвати из Загреба и Загорја били Мађарска провинција и реликт прошлости, а остатак католичког становништва из Далмације, Славоније, Лике и БиХ би био оно што у ствари и јесу - Срби католици.


Offline Draughts

  • Senior JTFer
  • ****
  • Posts: 266
Re: Serbian History Books and other matter documents...
« Reply #80 on: May 23, 2013, 08:37:17 AM »
У недељу је, у емисији "Nedjeljom u 2" водећи хрватски историчар, др Твртко Јаковина признао да су Срби 1918. спасили Хрвате и да Хрватска није ушла у прву Југославију да данас не би постојала. Јаковина каже да је 1915. Србима било понуђено да узму Славонију, БиХ, Лику и део Далмације и створе српску државу. Истра и други део Далмације био је обећан Италији. Оно мало Хрватске, тзв, регија Хрватска (Загорје и око Загреба) требала је остати у склопу Мађарске.

Да је Србија тада пристала, данас би тзв. Хрвати из Загреба и Загорја били Мађарска провинција и реликт прошлости, а остатак католичког становништва из Далмације, Славоније, Лике и БиХ би био оно што у ствари и јесу - Срби католици.

Мене не занима што су Хрвати -Срби католици. Они ће то увек да негирају, а и шта ће нам такви какви су, Погледај колики је број муслимана у Хрватској који се називају Хрватима. Ето то су данашњи Хрвати-покатоличени Срби, затим муслимани који улазе у бројку Хрватског становништва и они са неким чудним презименима.


Offline serbian army

  • Master JTFer
  • ******
  • Posts: 2326
Re: Serbian History Books and other matter documents...
« Reply #82 on: July 08, 2013, 09:29:14 PM »
Strasno i uzasno...
Serbia will never surrender Kosovo to the breakaway province's ethnic Albanian majority or trade its territory for European Union or NATO membership,



Offline serbian army

  • Master JTFer
  • ******
  • Posts: 2326
Re: Serbian History Books and other matter documents...
« Reply #85 on: July 30, 2013, 08:19:32 PM »
Ti uvek postavis super dokumentaciju..
Serbia will never surrender Kosovo to the breakaway province's ethnic Albanian majority or trade its territory for European Union or NATO membership,